Pracownik spadł z rusztowania

Autor: rocky , 17.08.2008, 15:37

Pracownik spadł z rusztowania Policjanci z komisariatu w Rymanowie wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w jednej z miejscowych firm. Podczas robót montażowych, pracownik spadł z rusztowania na betonową posadzkę. Do wypadku doszło wczoraj, kilkanaście minut po godz. 13. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że w hali magazynowej jednej z rymanowskich firm prowadzone były prace remontowe stalowej konstrukcji dachu.

W czasie montażu elementów rusztowania, będący na nim pracownik spadł z wysokości ok. 5 m na betonowe podłoże, doznając bardzo poważnych urazów. Ciężko ranny, 52-letni mieszkaniec Gminy Rymanów, z licznymi złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi został przewieziony do krośnieńskiego szpitala.

W ramach dalszego postępowania policjanci sprawdzą, czy nie doszło do naruszenia obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Z wstępnych ustaleń przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy wynika bowiem, że mężczyzna nie miał na głowie kasku ochronnego.


Dodaj Komentarz
Bold italicize underline code quote Autor

przepisz kod z obrazka

baner3
0.1185929775238