Pijany kierowca uszkodził ogrodzenie

Autor: ccc , 22.09.2008, 15:03

Zbyt wąska okazała się ul. Konopnickiej w Rymanowie dla pijanego mieszkańca tej gminy. Kierowane przez niego auto dwukrotnie odbiło się od ogrodzenia i utknęło na środku jezdni. W miniony piątek ok. godz. 14.20, policjanci z komisariatu w Rymanowie zostali powiadomieni o uszkodzeniu ogrodzeń dwóch posesji przez kierowcę, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

Na miejscu funkcjonariusze zastali stojący w poprzek drogi samochód mazda 323, a przy nim chwiejącego się mężczyznę. Okazał się nim właściciel auta, 43-letni mieszkaniec gminy Rymanów, w którego organizmie stwierdzono ponad 2,7 promila alkoholu.

Policjanci ustalili, że na prostym odcinku drogi kierowca stracił panowanie nad samochodem, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w ogrodzenie. Mazda odbiła się od niego, przejechała na lewą stronę ulicy, uderzyła w kolejne ogrodzenie i obracając się wokół swojej osi wróciła na jezdnię.

Na szczęście 43-latek jechał sam i w pobliżu nie było innych uczestników ruchu.

Za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy na okres od roku do lat 10.


Źródło: Podkarpacka Policja.


Dodaj Komentarz
Bold italicize underline code quote Autor

przepisz kod z obrazka

baner3
0.19535112380981