okradali automaty do gier na podkarpaciu

Autor: ccc , 17.11.2008, 20:52

okradali automaty do gier na podkarpaciu Policjanci zatrzymali trzyosobową grupę okradającą automaty do gier. Sprawcy ukradli z nich ok. 5 tys. zł. Pod koniec października br. właściciel jednego z krośnieńskich barów powiadomił Policję o podejrzanie wysokich wygranych, które padły podczas gier na automatach o niskich wygranych.

Ponieważ maszyna nie miała wystarczającej ilości gotówki, grający uzgodnili termin, w którym zgłoszą się po pieniądze. Po przyjściu do lokalu zostali zatrzymani przez policjantów.

Oszustami okazali się trzej mieszkańcy gminy Dukla w wieku od 20 do 22 lat. Stosując opracowaną przez siebie metodę, mężczyźni „nabijali w automacie kredyty”, zamieniając je potem na gotówkę. Szybko jednak znudził im się wypłacany przez automaty bilon i młodzieńcy zaczęli odbierać sięgające 1 tys. zł kwoty w kasie.

W dniu zatrzymania przyjechali po jedną z wyższych „wygranych”, wynoszącą 2 tys. zł. W czasie przesłuchania podejrzani przyznali się, że z lokali na terenie powiatów krośnieńskiego i sanockiego ukradli łącznie ok. 5 tys. zł.

Z ich wyjaśnień wynika, że mieli również do odebrania 3 600 zł, „wygrane” w jednym z lokali w powiecie jasielskim. Tym razem nie zdążyli.

Za kradzież mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do 5 lat. Policjanci sprawdzają, czy podejrzani nie dokonywali kradzieży w innych lokalach niż ustalone dotychczas.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl


Dodaj Komentarz
Bold italicize underline code quote Autor

przepisz kod z obrazka

baner3
0.11326193809509