Wagary alkohol i podrobione pieniądze

Autor: GRZ , 9.12.2008, 13:08

Wagary alkohol i podrobione pieniądze Wczoraj przed południem do krośnieńskich dzielnicowych dotarła informacja, że w jednym z osiedlowych sklepów w Krośnie kilku nieletnich zakupiło sporą ilość alkoholu i piją go w mieszkaniu jednego z nich. Drzwi otworzył kompletnie pijany 15-letni „gospodarz”. W mieszkaniu było jeszcze trzech jego kolegów, dwóch 15-latków i 17-latek. Chłopcy zdołali wypić 3 butelki wina i butelkę wódki. Ponieważ jeden z 15-latków był nieprzytomny, dzielnicowi wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło nieletniego do krośnieńskiego szpitala.

Z pozostałej trójki pijany był jeszcze „gospodarz”, który nie był w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości ale nie było potrzeby jego hospitalizacji. Trzeci 15-latek i najstarszy z chłopców, w chwili badania byli trzeźwi.

W czasie rozmowy przyznali się, że są na wagarach i pili wcześniej alkohol, który zakupił im przygodnie napotkany pełnoletni mężczyzna. Ich wersję zweryfikuje analiza nagrania zamontowanego w sklepie monitoringu.

W mieszkaniu 15-latka policjanci ujawnili również kilkadziesiąt awersów i rewersów banknotów 10 i 20-złotowych, podrobionych przy użyciu sprzętu komputerowego. Zarówno fałszywki, jak i komputer zostały zabezpieczone jako dowody w tej sprawie.

Ponieważ na miejscu nie było pełnoletnich domowników, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie czynności procesowe wykonano w obecności przybranej do tego celu sąsiadki.


[i]Na zdjęciu: fałszywe pieniądze zabezpieczone w mieszkanku 15-latka.
źródło:podkarpacka.policja.gov.pl[/i]


Dodaj Komentarz
Bold italicize underline code quote Autor

przepisz kod z obrazka

baner3
0.12185597419739