Odnaleziono zaginioną kobietę

Autor: rocky , 10.12.2008, 12:25

Wczoraj, po godz.15, Policja została powiadomiona o zaginięciu 61-letniej mieszkanki Woli Niżnej w gminie Dukla. Mająca problemy ze zdrowiem kobieta, ok. godz. 11 wyszła z domu i pieszo poszła w kierunku Królika Polskiego. Do działań poszukiwawczych zaangażowano policjantów z Rymanowa, Dukli i Krosna. Swojej pomocy udzielili również funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rymanowie i Placówki Straży Granicznej w Barwinku.

Późnym wieczorem policjanci ustalili, że zaginiona mogła pójść polną drogą, biegnącą wzgórzami przez las, ze Szklar w kierunku Lubatowej. Ponieważ błotnisty teren uniemożliwiał przejazd samochodem, pieszo w tę stronę ruszyło czterech funkcjonariuszy z komisariatu w Dukli i krośnieńskiej sekcji kryminalnej.

W tym czasie gwałtownie pogarszały się warunki atmosferyczne, wiał silny wiatr, prószył śnieg oraz zaczęła zapadać mgła.

Paradoksalnie to właśnie padający śnieg pomógł odnaleźć zaginioną. Po przejściu kilkuset metrów policjanci zauważyli na nim ślady damskich butów.

Z obawy przez ich zasypaniem, funkcjonariusze zdecydowali się nie czekać na dotarcie do nich przewodnika z psem tropiącym, tylko iść dalej. Ok. godz. 23, po przejściu ok. 3 km, w lesie, dostrzegli leżącą na ziemi poszukiwaną 61-latkę.

Kobieta była przemarznięta, skrajnie wyczerpana i nie mogła samodzielnie się poruszać. Wspólnymi siłami policjanci znieśli ją do miejsca, w które zdołał dojechać samochód Straży Granicznej.

Po dowiezieniu do drogi głównej, 61-latkę przekazano wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego, który przewiózł ją do krośnieńskiego szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że kobieta nie miała żadnych obrażeń i nic nie zagraża jej zdrowiu.

źródło:podkarpacka.policja.gov.pl


Dodaj Komentarz
Bold italicize underline code quote Autor

przepisz kod z obrazka

baner3
0.11952304840088